Proste teksty po niemiecku

Na samym początku zaznaczam, iż w tej sekcji nie znajdziemy autentycznych tekstów z niemieckojęzycznej prasy. Takie teksty znajdziemy w pozostałych trzech sekcjach (https://drugijezyk.pl/artykuly-po-niemiecku/). Teksty tu przedstawione są uproszczone, napisane możliwie prostym językiem, ale jednak na tematy opisywane w codziennych gazetach. Nie znajdziemy tu zatem takich tekstów jak „Moja rodzina”, „Moje Hobby”, „Mój pokój” itd. Zatem mamy tu proste, ale mam nadzieję, że nie nudne teksty po niemiecku.

Poniższa lista składa się z prostych tekstów po niemiecku dla początkujących i słabych średniozaawansowanych, (inaczej: a1, a2 i słabe b1). Staram się by każdy tekst był ciekawy tematycznie i zawierał przetłumaczone trudniejsze słownictwo. Słownictwo z każdego artykułu możemy poćwiczyć w dodanym okienku, gdzie również możemy odsłuchać niemiecką wymowę danego słowa.

Możesz korzystać dowolnie z poniższych tekstów w ramach prywatnego użytku. Powielanie i publikowanie całości bądź części wymaga zgody autora, czyli drugijezyk.pl

Oto proste teksty po niemiecku:

Fakten über Eiscreme

Fakten über Eiscreme

Lody – kilka ciekawostek o lodach. Jak zawsze ze słownictwem w quizlet na dole strony.

Das Fahrrad

Das Fahrrad

Das Fahrrad – czyli kilka ciekawostek o rowerze i jeździe na rowerze.

Die Ozeane

Die Ozeane

Kilka ciekawostek o oceanach. Oczywiście jak zawsze z fiszkami na dole strony.

Haribo

Haribo

Haribo nie tak dawno temu świętowało stulecie istnienia a dodatkowo jesienią otworzą pierwszy sklep w Polsce. Powód by napisać coś o firmie.

Der Muttertag

Der Muttertag

Za chwilę Dzień Matki i z tej okazji kilka ciekawostek o tym święcie.

Bäume

Bäume

Dziś kilka ciekawostek o drzewach.

Ostern in Deutschland

Ostern in Deutschland

Ostern in Deutschland, czyli kilka ciekawostek o świętach wielkanocnych w Niemczech.

Farben

Farben

Die Farben – czyli kilka ciekawostek o kolorach.