Częstotliwość i harmonogram zajęć w firmie

To kwestia do ustalenia. Generalnie zajęcia powinny odbywać się o stałej porze w ustalony dzień, ale jeżeli kursant/grupa ze względów zawodowych ma trudności ze stałym terminem to proszę dać nam znać jaki harmonogram spotkań byłby preferowany przez Państwo. Skontaktujemy się z lektorem i postaramy się znaleźć takie rozwiązanie by zajęcia mogły się odbywać. Istnieje zatem możliwość dowolnego ustalania harmonogramu kursu.

Zajęcia zazwyczaj trwają 45, 60 albo 90 minut.

on-line czy stacjonarnie?

Kursy dla pracowników mogą odbywać się zarówno online jak i stacjonarnie.

Z jakich materiałów korzystają lektorzy?

Podczas szkoleń w firmie lektorzy jako osoby dwujęzyczne maja świetne rozeznanie w mediach niemieckojęzyczny. Korzystają przede wszystkim z podręczników niemieckich wydawnictw (w polskich często jest sporo błędów i nienaturalnego języka), mogą polecić niemieckie nagrania, filmy, audycje, korzystają z niemieckojęzycznej prasy, znają aplikacje wspomagające naukę oraz mogą urozmaicić zajęcia niemieckojęzycznymi grami językowymi. Lektorzy tworzą również własne materiały językowe, czego przykładem jest ten portal do nauk języka niemieckiego.

Dla kogo zajęcia:

Zajęcia językowe stacjonarne i online dla korporacji, w firmach, instytucjach ale również dla osób prywatnych – to oferujemy.

Zalety dla działu HR w firmie:

Szybko, bez zbędnej zwłoki możemy zacząć szkolić Państwa kadrę. Jeżeli takie jest oczekiwanie, to możemy semestralnie raportować postępy kursantów. Szybko odpowiadamy na Państwa telefony/maile. Oferujemy współpracę z lektorami, którzy nie trafili przypadkowo do tego zawodu i w każdej chwili mogą opuścić grupę, lecz współpracujemy z lektorami dla których jest to ich codzienna praca, którą nie wykonują od dziś i z którą wiążą swoją przyszłość. Lektorzy są dwujęzyczni.

Czy lektor będzie często zmieniany?

Zdajemy sobie sprawę, że problemem kursów In-Company często jest duża rotacja lektorów, która działa demotywująco na kursantów. My staramy się współpracować jedynie z lektorami, którzy poważnie traktują ten zawód i wiążą z nim swoją dalszą karierę zawodową, nie robią tego dorywczo, hobbistycznie albo z braku alternatyw jako przejściowy zarobek. Taka postawa negatywnie odbija się na jakości prowadzonych zajęć.

Czy konieczne jest sprawdzenie poziomu kursantów przed rozpoczęciem kursu?

Jest wskazane, lecz nie konieczne. Jeżeli kursant jest pewien swojego poziomu, albo Państwo znają poziom kursanta. ponieważ ma obecnie zajęcia a chcielibyście zmienić firmę oferującą szkolenia języka niemieckiego na naszą firmę, to możemy ominąć sprawdzanie poziomu kursanta. Jednak generalnie uważamy, że jest to bardzo wskazane, ponieważ deklarowane umiejętności czasami są zaniżane, albo zawyżane. Sprawdzenie poziomu jest bezpłatne i nie zajmuje dużo czasu.

Czy możliwe są kursy specjalistyczne, (fachowe, branżowe) języka niemieckiego?

Większość kursów to kursy z języka ogólnego, często z elementami języka fachowego. Możemy jednak również zaoferować szkolenia językowe z zakresu języka prawniczego, ekonomicznego, księgowego, bankowego jak i innych po wcześniejszym uzgodnieniu.

Czy prowadzimy zajęcia innych języków poza niemieckim?

Nie. Specjalizujemy się w języku niemieckim. Skupiamy się jedynie na kursantach chcących uczyć się języka niemieckiego. Wyrazem naszego zaangażowania i zainteresowania językiem niemieckim jest ta strona internetowa zawierająca bardzo dużo materiałów wspomagających i uatrakcyjniających kurs językowy.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Nasi lektorzy prowadzą zajęcia zarówno online na terenie całego kraju jak i w siedzibie firmy, instytucji, jednak tutaj każdorazowo prosimy o zapytanie, czy jesteśmy w stanie zapewnić lektora w Państwa lokalizacji.

Czy konieczna jest długotrwała współpraca z lektorem?

Nie. Po pierwsze możliwa jest lekcja próbna, a po drugie gdyście Państwo mieli zastrzeżenia do formy nauczania lektora możemy zaproponować lektora, który stylem może lepiej będzie pasował do oczekiwań firmy.

Wielkość grup

Nauka w grupach może być bardzo motywująca, dlatego oferujemy również taką formę współpracy zarówno on-line jak i stacjonarnie. Generalnie bardziej komfortowa jest sytuacja, kiedy grupy nie są zbyt liczne i lektor może więcej czasu poświęcić kursantowi. Generalnie rekomendujemy, aby grupa nie przekraczała sześciu uczestników (jedynie rekomendujemy).

Czy możliwy jest kurs konwersacyjny?

Tak, jeżeli jest takie oczekiwanie kursanta/grupy to zajęcia mogą być stricte konwersacyjne. Kurs taki byłby wskazany zwłaszcza dla osób, które preferują taką formę zajęć jak i osób które mają już dość dobrze opanowaną gramatykę i słownictwo ale czują się jeszcze dość niepewnie w sytuacjach kiedy przychodzi im mówić. Kurs może skupiać się na codziennych sytuacjach jak i na sytuacjach zawodowych obejmujących branżowe słownictwo.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani kursem niemieckiego dla firm, to zapraszamy do kontaktu:

  • (+48) 600-432-988
  • simonmorgi@gmail.com