Tym razem na poziomie a1+, czyli dla początkujących, ale takich którzy już kilka rozdziałów w podręcznikach przerobili, albo kiedyś już mieli niemiecki i „niewiele pamiętają”, ale jednak coś pamiętają.

Są to typowe zdania występujące na początku nauki języka niemieckiego w podręcznikach na poziomie a1+. Znajdziemy tu już pierwsze proste zdania w czasie przeszłym (Perfekt), proste zdania w trybie rozkazującym i zdania z czasownikami modalnymi.

Jak korzystać z Filmu?

Często uczący się nie przepadają za wkuwaniem listy słówek i wolą uczyć się ich w całych zdaniach, dlatego też mamy 100 zdań. Każdy uczący się jest inny, ale zazwyczaj lepsze efekty osiągamy słysząc słowa i zdania i dlatego metoda ta polega również na osłuchaniu się. Po polskim zdaniu mamy około 5 sekund by pomyśleć/powiedzieć niemieckie tłumaczenie zanim usłyszymy prawidłowe zdanie po niemiecku. Po tym zdaniu po niemiecku mamy około 3 sekundy by powtórzyć jeszcze raz na głos/albo w myślach niemieckie zdanie. Wiadomo z badań, że osłuchanie się jest bardzo efektywne. Również tworzenie całych zdań i wypowiadanie ich na głos daje dobre efekty. Miłej nauki!